9. Türkiye Sommelier Yarışması’na başvurular başladı

9. Türkiye Sommelier Yarışması 2017

Sommelier’lik mesleğinin  gastronomi ve turizm sektöründeki önemini vurgulamak ve genç yetenekleri keşfedip desteklemek amacıyla düzenlenen 9. Türkiye Sommelier Yarışması‘na başvurular başladı. Sektör çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen yarışma, 15 Mayıs 2017 günü International Wine and Spirits Academy’de (IWSA) gerçekleşecek. Bu yıl 1 Eylül 1987 tarihinden önce doğmuş adayların kabul edildiği yarışmaya  8 Mayıs 2017’ye kadar IWSA’nın web sitesi www.iwsa.com.tr üzerinden başvuru yapılabilecek.

Chaine des Rotisseurs ve Türkiye Sommelier Derneği‘nin birlikte organize ettiği 9. Türkiye Sommelier Yarışması sommelier’lerin hem teorik bilgisini hem de servis yeteneklerini sınayacak. Bu yıl dokuzuncu kez ülkenin en iyi sommelier adayını arayan yarışma, adayların gün boyu rekabet içinde olacağı zorlu bir moraton niteliğinde. Yarışma günü sabah erken saatlerde yapılan yazılı sınava giren adaylar, hemen değerlendiriliyor ve sınavı geçen finalistler, öğleden sonra oluşturulan küçük mizansenlerde servis yeteneklerini ve şarap bilgilerini sergiliyorlar. Yarışmanın kazananı Eylül (2017) ayında Budapeşte’de gerçekleşecek Chaine des Rotisseurs’un düzenlediği “The Jeunes Sommeliers Competition” da ülkemizi temsil edecek. İlk üçe giren sommelier’leri ise yarışmanın destekçisi IWSA, ADCO, Paşabahçe, San Pellegrino/Acqua Panna ve Nespresso tarafından verilecek çeşitli hediyeler bekliyor.

Haberler Yemek , , , , ,

Yorum yazın

You must be logged in to post a comment.

İçerik Hakkında

Gurme Ajanda’da yer alan yazıların tümü editörlerimiz tarafından hazırlanmakta, agregatör yazılımlar kullanılmamaktadır. Reklam alanları ve sponsorlu bölümler açıkça belirtilmekte, hiçbir haber yayını için ücret talep edilmemektedir.

Gurme Ajanda’da yer almak ister misiniz?

Yeni lezzetlerinizi, mönülerinizi, özel günler için düzenlediğiniz yemek, brunch, tadım gibi etkinliklerinizi, konuk şeflerinizi, yemek kurslarınızı, atölye çalışmalarınızı ve diğer duyurularınızı bildirmek için formumuzu kullanabilir;

basın bülteni ve diğer haberleriniz için bize e-posta gönderebilirsiniz.