Kimin burgeri daha iyi?

Burger Savaşları V - 2017

Burger Lab tarafından organize edilen ve geleneksel hale gelen  Burger Savaşları’nın beşincisi, en iyi burger tarifi için yarışacak olan gastronomi bölümü öğrencileri ve burger severleri bir araya getirecek. Bu yılın teması olarak “Türkiye’nin Peynirleri” belirlendi. Geleceğin burger şefleri, yerli peynirlerden ilham alarak hazırlayacakları reçetelerle ikişer kişilik takımlar halinde yarışmak için önce internetten başvuracak, ardından finalde hünerlerini gösterecekler.  5. Burger Savaşları’na yarışmacı olarak katılmak için 30 Nisan 2017’ye kadar www.burgersavaslari.com’dan başvuru yapmak gerekiyor.

Başvurular tamamlandıktan sonra ön elemeyle seçilen yarışmacılar, 24 Mayıs 2017 günü Maslak Uniq’te gerçekleşecek final gecesinde burgerlerini hazırlayacak ve yeme- içme profesyonellerinden oluşan jüri üyeleri karşısında hünerlerini gösterecekler. Yarışmanın sonunda 1. ve 2. olan takımlar Amsterdam Gurme Turu, 3.ve 4. olan takımlar ise Gaziantep Gurme turu kazanacaklar. İzleyici olarak 5. Burger Savaşları heyecanına katılmak isteyenler final gecesinin ve ardından gerçekleşecek after party’nin biletlerini 1 Nisan 2017’den itibaren www.biletix.com’dan satın alabilecekler.

Haberler Yemek , , , , , ,

Yorum yazın

You must be logged in to post a comment.

İçerik Hakkında

Gurme Ajanda’da yer alan yazıların tümü editörlerimiz tarafından hazırlanmakta, agregatör yazılımlar kullanılmamaktadır. Reklam alanları ve sponsorlu bölümler açıkça belirtilmekte, hiçbir haber yayını için ücret talep edilmemektedir.

Gurme Ajanda’da yer almak ister misiniz?

Yeni lezzetlerinizi, mönülerinizi, özel günler için düzenlediğiniz yemek, brunch, tadım gibi etkinliklerinizi, konuk şeflerinizi, yemek kurslarınızı, atölye çalışmalarınızı ve diğer duyurularınızı bildirmek için formumuzu kullanabilir;

basın bülteni ve diğer haberleriniz için bize e-posta gönderebilirsiniz.