Kızılay Doğal Maden Suyu, ürün gamını genişletiyor

Kızılay Meyve Sulu İçecek çeşitleri

Türkiye’nin en eski doğal maden suyu markalarından biri olan Kızılay Doğal Maden Suyu, Kızılay  Mineralli Su İşletmeleri tarafından Türk Kızılayı’na gelir sağlamak üzere 1926’dan beri üretiliyor ve satılıyor. Kızılay’ın gelirlerini arttırmak için yapılan çalışmalar çerçevesinde, markanın pazar payını büyütmek için ürün gamı genişletiliyor. Kızılay, geleneksel Kızılay Doğal Maden Suyu’na ek olarak, hem şişe hem de aroma türleri çeşitlendirerek bu sevilen içeceğin ev dışı tüketim alanlarına da satışını hedefliyor. Markanın aromalı ürün kategorisinde Limon, Elma, Karpuz Çilek, Vişne, Ekstra C Vitaminli Limon Aromalı çeşitleri; meyve sulu ürün kategorisinde Mandalinalı, Narlı, Portakal Bisküvili Elmalı, Kavunlu, Armutlu, Çilekli çeşitleri; pet şişedeki ürünler kategorisinde ise Sade, Tonik, Mandalina, Limonata, ve Gazoz ürünleri  halihazırda tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Markanın bir diğer yeniliği ise restoranlarda masaya servis edilmeye uygun ambalajıyla Premium cam şişelerde 25 cl ve 75 cl  sade maden suyu. Böylece Kızılay markasının piyasada 16 farklı tada ve 25 ambalaj çeşidine sahip ürünü bulunacak. Kafa karıştırıcı geldiyse şöyle özetleyelim: Sade ürünler ve şekerli ürünler. Şekerli ürünlerde (meyve aromalı ve meyve sulu) pancar şekeri kullanılıyor ve gazlı olmasını doğal mineralli suya borçlu, sade ürünler ise yıllardır olduğu gibi Afyonkarahisar ve Elazığ’daki kaynaklardan şişelenen doğal mineralli sular yani doğal maden suları.

Kızılay yen ürünlerinin tanıtımını “iyilik seven olmak bir şişeyle başlar” sloganlı kampanya ile yapıyor.

 

Haberler Ürün Yemek , , , , , ,

Yorum yazın

You must be logged in to post a comment.

İçerik Hakkında

Gurme Ajanda’da yer alan yazıların tümü editörlerimiz tarafından hazırlanmakta, agregatör yazılımlar kullanılmamaktadır. Reklam alanları ve sponsorlu bölümler açıkça belirtilmekte, hiçbir haber yayını için ücret talep edilmemektedir.

Gurme Ajanda’da yer almak ister misiniz?

Yeni lezzetlerinizi, mönülerinizi, özel günler için düzenlediğiniz yemek, brunch, tadım gibi etkinliklerinizi, konuk şeflerinizi, yemek kurslarınızı, atölye çalışmalarınızı ve diğer duyurularınızı bildirmek için formumuzu kullanabilir;

basın bülteni ve diğer haberleriniz için bize e-posta gönderebilirsiniz.