27. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood İstanbul – 2019

4 Eylül 2019

7 Eylül 2019

10:00 Kime 19:00

Cumhuriyet, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Eski, Hadımköy Yolu Caddesi, Büyükçekmece/İstanbul, Türkiye

http://www.worldfood-istanbul.com

Katılım için online davetiye almak gerekiyor.

Etkinlikler Tanım

27. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood İstanbul, 1.000’den fazla markanın katılımıyla 4-7 Eylül 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yeni ürünleri sektörle buluşturacak. Fuarda perakende zincirleri, içecek, süt ve süt ürünleri, et ve tavuk ürünleri, yaş sebze-meyve, deniz ürünleri, dondurulmuş ürünler, temel gıdalar ve yağlar, şekerli mamuller, unlu mamuller, hububat ve kuruyemiş gibi başlıklarla bir çok marka ve üretici yer alacak.
WorldFood İstanbul 2018 yılında 29 ülkeden 430 katılımcı ve 133 ülkeden 16.085 ziyaretçiyi ağırlamıştı. 4 Gün sürecek fuar, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), TÜGİDER (Tüm Gıda Dış Ticaret Derneği), PAKDER (Tarım Ürünleri Hububat Bakliyat İşletme ve Paketleme Sanayicileri Derneği), İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamülleri İhracatçıları Birliği, ETÜDER ( Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği, MARSAP (Marmara Bölge Satınalma Yöneticileri Platformu), PLAT (Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği) ve Aşçılar Derneği tarafından destekleniyor.

Yeni iş fırsatları ve işbirlikleri için platform oluşturmanın yanı sıra konferanslarla da sektöre ışık tutan WorldFood İstanbul Fuarı, dünyada hızla gelişmeye devam eden gıda ürünleri ve gıda teknolojileri sektörlerini bir araya getirmeyi amaçlıyor. Ayrıca fuar programında, Türkiye’nin önde gelen şeflerinin workshoplarına ve tadım şovlarına da yer veriliyor.

Fuar’ın Klasiği: “Şefin En İyi Tabağı” Yarışması
World Gourmet Society iş birliği, Aşçılar Derneği, Favori Lezzetler ve Gastronomi Turizmi Derneği desteğiyle WorldFood İstanbul kapsamında Türkiye ayağının gerçekleştirildiği “Şefin En İyi Tabağı” yarışmasında ülkemizin dört bir yanından şefler yerel lezzetleri kendi tarzlarıyla sunacak. En iyi ve en yaratıcı sunum videolarının finalist olarak belirleneceği yarışmada, finalist tabaklar ziyaretçilerle buluşturulacak. Birinci seçilen tabağın yaratıcısı şef madalyasını İstanbul’da gerçekleştirilecek törenle alırken, dünya çapında düzenlenen “Şefin En İyi Tabağı” yarışmasına da katılma şansını yakalayacak.

Organizers

Visited 49 times, 1 Visit today

Buraya yorum yazmak ister misiniz?

Related Event

Aşure (Muharrem) ayı 2015

Türkiye genelinde

14 Kasım 2012 To 12 Aralık 2012

08:00 To 22:30

Aşure ayı olarak da bilinen Muharrem ayı bu yıl  15 Kasım 2012, Perşembe günü başlayıp 13 Aralık 2012, Perşembe günü sona erecek.devamı

Demak GurmeRUN 2015

Forstanbul - Kurt Kemeri Mesire Yeri, Kemerburgaz - İstanbul

23 Mayıs 2015

Sporu ile sağlıklı beslenmeyi bir araya getiren GurmeRUN’ın bu yıl 24 Mayıs’ta Forestanbul’da gerçekleştirilecek.devamı

Salt Galata'da Şehrin Gıdadı 2 etkinliği

SALT Galata, Bankalar Caddesi No:11, Karaköy - Istanbul

9 Haziran 2017

14:00 To 16:00

212 334 22 45

Salt Galata‘da gerçekleştirilen Şehrin Gıdası buluşmaları, İstanbul’daki Etiyopya mutfağı özelinde, Doğu Afrikalı toplulukların yemek kültürleriyle devam ediyor.devamı