Coravin Model One şimdi Türkiye’de

Coravin Model One şarap servis sistemi

Şarapseverler birkaç yıl önce yepyeni bir teknoloji ile tanıştı. Dilediğiniz zaman en sevdiğiniz şaraplarından bir veya iki kadeh içerek şişede kalan şarabı bozulmadan saklayabilmenize ve şarabın yıllanmasını sürdürebilmesine olanak veren Coravin servis sistemi, büyük ilgi gördü. Ancak patentli teknolojisi ve yüksekçe fiyatı nedeniyle başlangıçta restoran ve bar işletmecileri tarafından tercih edildi. Şimdi ise, ev kullanıcıları için daha ekonomik bir model olan Coravin Model One satışa sunuldu. Tüm dünya ile eşzamanlı olarak 199 €’dan satışa sunulan Coravin Model One, mavi beyaz tasarımı ile dikkat çekiyor. Tarzı ve fiyatıyla başlangıç seviyesindeki şarap-severleri hedefleyen Coravin Model One, tıpkı diğer Coravin’ler gibi şarabı mükemmel bir şekilde koruyor.

Coravin’i icat eden Amerikalı Greg Lambrecht, eşinin hamileliği döneminde sevdiği şarapları tek başına içmek zorunda kalınca, tüm şişeyi açmadan şarap içmenin yollarını aramaya başlamış. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) mezunu, medikal ve nükleer fizik alanında çalışmaları olan Lambrecht, mesleki bilgilerinden yararlanarak 15 yıllık ar-ge çalışması sonucunda ilk prototipini oluşturup ve 2013 yılında ilk Coravin’i satışa çıkardı. Coravin modellerinin tümü aynı çalışma prensibine dayanıyor: Şarap şişelerinin mantarını açmadan özel tasarımlı iğnesi ile şişenin içindeki şaraba ulaşan ürün, kullandığı argon gazının oluşturduğu basınç ile şarabı şişe içinden dışarı aktararak servis yapıyor. Kokusuz, tatsız ve gıdaya uygun saflıkta argon gazı sayesinde şişenin içine oksijen girişine engel olunuyor ve şişe içinde kalan şarabın okside olmadan hiç açılmamış gibi saklanması mümkün hale geliyor. Coravin Model One şimdilik La Cave Cihangir ve Dekante İstinye Park mağazalarında bulabilirsiniz.

Haberler Ürün , , ,

Yorum yazın

You must be logged in to post a comment.

İçerik Hakkında

Gurme Ajanda’da yer alan yazıların tümü editörlerimiz tarafından hazırlanmakta, agregatör yazılımlar kullanılmamaktadır. Reklam alanları ve sponsorlu bölümler açıkça belirtilmekte, hiçbir haber yayını için ücret talep edilmemektedir.

Gurme Ajanda’da yer almak ister misiniz?

Yeni lezzetlerinizi, mönülerinizi, özel günler için düzenlediğiniz yemek, brunch, tadım gibi etkinliklerinizi, konuk şeflerinizi, yemek kurslarınızı, atölye çalışmalarınızı ve diğer duyurularınızı bildirmek için formumuzu kullanabilir;

basın bülteni ve diğer haberleriniz için bize e-posta gönderebilirsiniz.