Kahve Zirvesi 2023

16 Eylül 2023

17 Eylül 2023

10:00 Kime 19:00

Sütlüce, Haliç Kongre Merkezi, Karaağaç Caddesi, Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

Katılım ücretsiz.

Etkinlikler Tanım

Kahve alanında yeni trendler ve konseptlerin masaya yatırılacağı Kahve Zirvesi 2023, 16-17 Eylül 2023 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi‘nde gerçekleştirilecek. Güncel bilgiler, stratejiler, öneriler ve yol haritalarının konuşulacağı zirvede katılımcı firmaların  stantlarda da kahveye ilişkin en son teknolojik gelişmeler, makine ve ekipmanlar görülebilecek. Kahve Zirvesi 2023’te ziyaretçiler, dünyanın dört bir yanından gelen kaliteli kahveleri tatma imkanı bulacak; katılımcı firmaların ise hedef kitleleri ile buluşma, iletişim ağlarını genişletme, yeni pazarlar edinme fırsatı olacak. Medya sponsorluğunu Storybox.co’nun YouTube kanalı Gurmoss’un üstlendiği zirvede, 12 ayrı oturumda 60 konuşmacı sektör hakkındaki son bilgileri paylaşacak.

Zirvede Latte Art Yarışması

Zirve kapsamında ödüllü ‘Latte Art Yarışması’ da düzenlenecek. 2022 Latte Art Dünya Şampiyonu Carmen Clamente, hem jüride yer alacak hem de özel demo gerçekleştirecek. Şerif Başaran, Cenk Girginol, Deniz Düzgün, Koray Eroğlu, Naim Koca ve Tuğba Munzur’un jüri üyesi olduğu yarışmada, 2 gün süresince 40 yarışmacı sanatlarını sergileme olanağı bulacak. Franchising vermek isteyen kafeler ile franchising almakisteyen yatırımcılara da buluşma olanağı sağlayan zirvede Barista Club ise barista arayan kafeler ile iş arayan baristaları bir araya getirecek. Workshop alanında yaratıcı, bilgilendirici workshop’lar ve atölyeler de ziyaretçilerle  buluşacak. Zirve boyunca ayrıca  ‘Safranbolu Kahve Müzesi’nin en önemli eserleri, müzeye tahsis edilen özel bölümde sergilenecek.

Kahve Zirvesi 2023’te konusunda uzman 60 konuşmacının  yer alacağı 12 oturum şu başlıklardan oluşuyor:

-Dünya kahveleri ve Türkiye’de yeşil çekirdek kullanımı

-Kafelerde fark yaratarak rekabetin önüne geçmek

-Gelişen soğuk kahve pazarı

-Kahve kavurma makineleri

-Yeme-içme sektöründe kahvenin yeri

-Kahvede global marka yaratmak

-Kahve makineleri

-Tüketici tercihlerindeki değişim ve kahvede yeni trendler, yeni konseptler

-Türk kahvesinin çeşitlenme ve yayılma stratejileri

-Kahvede su kullanımı nasıl olmalı?

-Büyüme stratejileri, şubeleşme ve franchising

-Patisserie/ Kahve yanı lezzetler; Patisserie’de değişen kriterler ve yeni tercihler

Kahve Zirvesi 2023’te gerçekleşecek oturum ve atölyelerin programı için etkinliğin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Zirveye katılım için online davetiyeyi de yine etkinlik sitesindeki formu doldurarak edinebilirsiniz.

 

Organizers

Visited 10 times, 1 Visit today

Buraya yorum yazmak ister misiniz?

Related Event

30 Eylül 2022

08:00 To 17:00

Godiva Cafe, 1 Ekim 2022 tarihinde Dünya Kahve Günü‘nü tüm misafirlerine trüf çikolata aromalı kahve hediye ederek kutlamaya hazırlanıyor.devamı

Rhone şarapları

13 Ağustos 2018

17:00 To 20:00

0530 566 61 90

Antalya’daki Grace Lounge, 14 Ağustos 2018, Salı akşamı sommelier Murat Dedeoğlu‘nun yöneteceği bir tadım etkinliğine ev sahipliği yapıyor: MasterClass Tasting – Fransa “Rhone” başlıklı tadımda dünya şarap…devamı

Merkez, Hilton Istanbul Bomonti Hotel & Conference Center, Silahşör Caddesi, Şişli/İstanbul, Türkiye

17 Haziran 2023

08:00 To 21:00

Hilton Istanbul Bomonti, 18 Haziran‘daki Babalar Günü’nde özel bir mönü sunacak.devamı