14 Şubat 2023

14 Şubat 2023

19:00 To 23:59

Yıldız, Çırağan Sarayı, Çırağan Caddesi, Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

Event Description

Çırağan Sarayı‘nda yer alan Tuğra Restoran, 14 Şubat 2023 tarihinde misafirlerini Sevgililer Günü özel akşam yemeği ile ağırlıyor.

Sevgililer Günü’ne özel mönüde; taze istiridye, karides ve midyeli ekşili dolma, humus, enginar kalbi ve taze kuşkonmazlı sebze yahnisi yer alıyor. Ana yemekte ise ağır ateşte pişmiş kalkan ve patlıcan yoğurdu, firik pilavı ile kuzu taraklık, tatlı olaraksa keçiboynuzu pekmezli revani, manda kaymağı ile servis ediliyor.

Michelin Guide tavsiye listesinde yer alan Tuğra Restoran’da Sevgililer Günü’ne özel akşam yemeği içecekler hariç kişi başı 3.850 TL.

Bellini Pasta & More

Sevgililer Günü’nde, İtalyan lezzetleriyle romantik bir akşam yemeği deneyimlemek isteyen çiftler Bellini’de Boğaz’a karşı bir gece geçiriyor. Akşam yemeği mönüsünde; marine levrek ve karidesli focaccia dilimleri, enginar ve fesleğen ile tuna carpaccio, karides ve limon rendesi dolgulu kırmızı ‘tortellini, ana yemek olarak polenta, parmesan ve sebzelerle servis edilen zeytinyağında pişmiş bonfile dilimli ‘tagliata’ yer alıyor.

Sicilyalı şef Giovanni Vaccaro’nun danışmanlığında hazırlanan bu özel mönü içecekler hariç kişi başı 3.250 TL.

 

Map
Kayıt ve rezervasyon bilgisi

Buraya yorum yazmak ister misiniz?