26 Eylül 2018

17 Ekim 2018

19:00 To 21:00

Kursun kişi başına bedeli 850 TL. (KDV dahil)

İncirli Şaraphane, Kuruçeşme Mh. Öksüz Çocuk Sokak, Kuruçeşme - Istanbul

Event Description

Gusto Şarap Kursları ve Gusto Konyak Kursları‘nın gördüğü ilgi üzerine, viski severlerin bilgi de deneyimlerini arttırmak üzere açılan Gusto Viski Kursları‘nın yeni dönem I. Etabı 26 Eylül 2018, Çarşamba günü başlıyor. İncirli Şaraphane’de gerçekleşecek eğitimler dört hafta sürecek ve  “A’dan Z’ye Viski” kitabının yazarı Mehmet Yalçın tarafından verilecek. İskoç malt ve harman viskilerinden Amerikan burbon’larına, İrlanda, Kanada ve Japonya viskilerine kadar dünyanın tüm önemli viski kategorilerinin seçme örnekleri tadılacağı eğitim, Famous Grouse, Cutty Sark, Grant’s, Chivas Regal, Johnnie Walker, J&B ve Ballantine’s gibi popüler harmanlardan Ardbeg, Glenmorangie, Glenfiddich, Talisker, Lagavulin, Macallan, Cardhu, Glenlivet, Aberlour, Aberfeldy gibi ünlü malt viskilere, Jack Daniels, Woodford Reserve, Bulleit, Four Roses ve Jim Beam gibi Amerikan viskilerinden Canadian Club, Jameson ve Yamazaki gibi Kanada, İrlanda ve Japon viskilerine yaklaşık 40 seçkin viski örneği tadılacak. Her hafta 8 ila 10 viskinin tadılacağı program şöyle:

 1. hafta – 26 Eylül 2018, Çarşamba: İskoç malt viskileri – Highland

2. hafta – 3 Ekim 2018, Çarşamba: İskoç malt viskileri  – Adalar

3. hafta – 10 Ekim 2018, Çarşamba: İskoç harman viskileri

4. hafta – 17 Ekim 2018, Çarşamba: ABD, İrlanda, Kanada ve Japonya viskileri

Kurs süresince dünyanın seçkin viskileri kuruyemiş, kuru meyve, füme et ve balıklarla eşleştirilerek tadılıyor, viski kültürünün temel incelikleri öğreniliyor, filmler izleniyor, viski notları dağıtılıyor ve kurs bitiminde katılımcılara sertifika veriliyor.

Bu etkinlik için Gurme Ajanda konuk kontenjanı 17.08. 2018 14:10 itibarıyla dolmuştur. İlginize çok teşekkür ederiz. Erken kayıt indirimi için hâlâ başvurabilirsiniz.

29 Ağustos’a kadar kayıt yaptıranlara 100 TL indirim uygulanıyor. Bu etkinliğe ön kayıt yaptırmak ve daha fazla bilgi almak isterseniz, aşağıdaki form aracılığıyla etkinlik organizatörüne ulaşabilirsiniz.

Kayıt ve rezervasyon bilgisi

Kurslarla ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için Gusto’nun 212 237 01 12 numaralı telefonlarından Sezgin Bolat’ı arayabilirsiniz.

Buraya yorum yazmak ister misiniz?