18 Eylül 2019

9 Ekim 2019

19:00 To 21:00

Kursun kişi başına bedeli 1.200 TL. (KDV dahil)

İncirli Şaraphane, Kuruçeşme Mh. Öksüz Çocuk Sokak, Kuruçeşme - Istanbul

Event Description

Gusto Şarap Kursları ve Gusto Konyak Kursları‘nın gördüğü ilgi üzerine, viski severlerin bilgi de deneyimlerini arttırmak üzere açılan Gusto Viski Kursları‘nın yeni dönem I. Etabı 18 Eylül 2019, Çarşamba günü başlıyor. İncirli Şaraphane’de gerçekleşecek eğitimler dört hafta sürecek ve  “A’dan Z’ye Viski” kitabının yazarı Mehmet Yalçın tarafından verilecek. İskoç malt ve harman viskilerinden Amerikan burbon’larına, İrlanda, Kanada ve Japonya viskilerine kadar dünyanın tüm önemli viski kategorilerinin seçme örnekleri tadılacağı eğitimde, FJohnnieWalker, Chivas Regal, Famous Grouse, Ballantine’s gibi popüler harmanlardan Glenfiddich, Talisker, Lagavulin, Macallan, Cardhu, Glenlivet Aberlour gibi ünlü malt viskilere, Jack Daniel’s, Woodford Reserve, Four Roses, Bulleit ve Jim Beam gibi Amerikan viskilerinden Jameson, Kamiki, Amrut ve Kavalan gibi İrlanda, Japonya, Hindistan ve Tayvan’ın yükselen viskilerine 40’a yakın seçkin örnek tadılacak. Her hafta 8 ila 10 viskinin tadılacağı program şöyle:

 1. hafta – 18 Eylül 2019, Çarşamba: İskoç malt viskileri – Highland

2. hafta – 25 Nisan 2019, Çarşamba: İskoç malt viskileri  – Adalar

3. hafta – 2 Ekim 2019, Perşembe: İskoç harman viskileri

4. hafta – 9 Ekim 2019, Çarşamba: ABD, İrlanda, Japonya ve diğer Asya viskileri

Kurs süresince dünyanın seçkin viskileri kuruyemiş, kuru meyve, füme et ve balıklarla eşleştirilerek tadılıyor, viski kültürünün temel incelikleri öğreniliyor, filmler izleniyor, viski notları dağıtılıyor ve kurs bitiminde katılımcılara sertifika veriliyor.

Bu etkinliğe ön kayıt yaptırmak ve daha fazla bilgi almak isterseniz, aşağıdaki form aracılığıyla etkinlik organizatörüne ulaşabilirsiniz. Bilgileriniz Gusto Productions’a iletilecektir.

Map
Organizers

Gusto Productions

Kayıt ve rezervasyon bilgisi

Buraya yorum yazmak ister misiniz?