Restoran Haftası 2023

1 Haziran 2023

25 Haziran 2023

12:00 Kime 22:00

İstanbul, Türkiye

Restoran bazında değişiklik gösteriyor

Etkinlikler Tanım

Türkiye’nin ilk gastronomi festivali olan Restoran Haftası, bu yıl 12. kez Hellmann’s ana sponsorluğunda düzenleniyor. 1-25 Haziran 2023 tarihleri arasında İstanbul, İzmir ve Ankara‘da gerçekleştirilecek olan etkinlik, “Paylaşacak Çok Şey Var” sloganıyla paylaşma teması çerçevesinde lezzet severleri restoranlara davet ediyor. Dude Table tarafından organize edilen Restoran Haftası’nda, – ki artık bir haftalık bir etkinlik olmayı aştı –  Türkiye’nin önde gelen restoranları, “paylaşmak” temasına uygun özel meönülerini daha uygun fiyatlarla sunacaklar.

Restoran Haftası 2023’e katılan restoranlar, Geleceğin Menüleri 2023 global raporunda yer alan trendlerle de örtüşecek şekilde mönüler hazırlıyor. Öne çıkan en önemli trend atıksız mutfak ve bitki bazlı alternatif yemekler. Restoran Haftası açılışını takip eden 3-4 Haziran’da İstanbul’daki DEKK‘te Antakya’dan gelen restoranlar Antakya sokak yemeklerini tanıtacaklar. Deprem bölgesindeki yeme içme sektörünün yeniden ayağa kalkabilmesi için davet edilen restoranların
arasında Salah Kebap, Humusçu Nedim Usta, Çınaraltı Künefe Yusuf Usta ve Ayda İçli Köfte var. Antakyalı restoranlar 5-9 Haziran arasında ise, Restoran Haftası’na katılan çeşitli restoranların içinde pop-up restoran olarak Hatay’a özgü yemekleri servis edecekler.

Ayaküstü Lezzetler YouTube kanalının yaratıcısı Oğuz Yenihayat ile seyahat ve yaşam kültürü yazarı Bahar Akıncı, Restoran Haftası kapsamında söyleşiler gerçekleştirecekler. Oğuz Yenihayat, Ronay’s Deli’de gerçekleşecek mutfak atölyesinde Şef Ali Ronay ile katılımcılarla Restoran Haftası mönüsü ve teması hakkında sohbet edecek. Bahar Akıncı ise BigChefs’te, restoranın mutfak koordinatörü Murat Aslan ile Restoran Haftası için hazırladığı özel mönü hakkında sohbet edecek. Yalnızca menü ücreti karşılığı katılım sağlanabilen etkinlikler için 20’şer kişilik rezervasyon kontenjanı açılacak. Katılım detayları Restoran Haftası web sitesi üzerinden ve @restoranhaftasi Instagram hesabında duyurulacak

12. Restoran Haftası’nın katılımcı restoran sayısı bu yıl hayli fazla. Restoran Haftası 2023 mönülerini İstanbul’da tadabileceğiniz restoranlar: Alaf 2tek, Alter Cadde, Banko Burger, Bansan, Beeves Grill & Brasserie, BigChefs, Boter, Broger, Chili’s Tex Mex, Chop’t, Crazy Burger, Cro&Cups, Dem Moda, Draft Pub, Fireroom, Gram, Green Box, Helga, House of B., Hungry Vegan (Bundle Kitchen), İnkase, Just BBQ, Madera, Namp Burger, Need Coffee, Newcastle, Nove Garden, Pizza il Forno, Rebel, Rita Deli, Ronay’s Deli, Slices of the World Pizza, Snob Street Food, Tacoroll, Thales Cafe, Timboo Cafe, Zapata Bakery, Zapata Burger.

Restoran Haftası 2023 mönülerini İzmir’de tadabileceğiniz restoranlar: Babongo, Banko Burger, BigChefs, Box of Pasta, Buenas Bistro Lounge, Coni&Co, Die Reform, Mandolin Cafe, Mengoli Burgers Steak Fries, Recis RCS Cafe & Restaurant, Shebo’s Burger, Slices of the World Pizza, Zemin.

Restoran Haftası 2023 mönülerini Ankara’da tadabileceğiniz restoranlar: B’eat Cafe & Bistro, BigChefs, Burgerdinho, EtManyak, IF Sokak, Irish Town Pub, Kırk Fırın, Liva, Newcastle, Pawn Burger & Hotdog, Pizza il Forno, Timboo Cafe.

Restoran Haftası 2023 mönülerindeki yemekler tek kişilik 130 TL, paylaşımlık 180 TL. Daha fazla bilgi için etkinliğin mönüler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Organizers

Visited 121 times, 1 Visit today

Buraya yorum yazmak ister misiniz?

Related Event

15 Nisan 2019 To 1 Mayıs 2019

17:00 To 19:30

05436207225

Somelyer Selen Gözen’in düzenlediği Şikemperver Tadımlar 16 Nisan – 2 Mayıs arası Farklı şehirlerde konuklarını ağırlıyor.devamı

Çubuklu Mahallesi, Mezzaluna Acarkent, Beykoz/İstanbul, Türkiye

19 Ocak 2020 To 14 Şubat 2020

10:00 To 20:00

0216 666 68 08

Executive Şef Fabio Brambilla ve ekibi tarafından hazırlanan kış çorbaları, 15 Şubat 2020’ye kadar Acarkent ve İstinyePark’ta bulunan Mezzaluna şubelerinde sunulacak.devamı

Gloria Serenity Resort - Acısu Mevkii, Belek - Antalya

21 Ağustos 2012 To 25 Ağustos 2012

17:00 To 21:30

Gloria Hotels & Resorts’a bağlı Gloria Serenity Resort, yaz aylarında Michelin yıldızlı şefleri konuk ediyor.devamı