CMC – Challenging Master Classes 2022

28 Mayıs 2022

29 Mayıs 2022

10:00 Kime 18:00

Fulya, Hotel Fairmont Quasar Istanbul, Ali Sami Yen Sokak, Şişli/İstanbul, Turkey

Etkinlikler Tanım

Gustobar  tarafından organize edilen CMC – Challenging Master Classes 2022, uzun bir aradan sonra şarap severleri dünyaca ünlü şarap uzmanları ile tekrar buluşturacak. 28-29 Mayıs 2022‘de Fairmont Quasar Istanbul‘da gerçekleştirilecek etkinliğin konukları şarap dünyasının ve Türk şarap severlerin çok iyi tanıdığı iki isim: Decanter yarışması panel başkanı Caro Maurer MW ve IWC eş başkanı, saygın şarap tadım uzmanı Oz Clarke.

Bu yıl TURYİD ve Chaîne des Rôtisseurs işbirliği ile düzenlenen CMC – Challenging Master Classes 2022, önceki yıllarda olduğu gibi üç bölümden oluşuyor: “Tat&Tanış”, “Atölyeler” ve “Master Class’lar”.

Tat&Tanış bölümünde yeni lezzetleri keşfedin

CMC – Challenging Master Classes 2022‘nin amatör ve profesyonel tüm şarap severlere açık olan Tat&Tanış bölümü, 60’tan fazla şarap üreticisinin ürünlerini salonda dolaşarak tadabileceğiniz formatta düzenleniyor. Fairmont Quasar Istanbul’un Balo Salonu ve fuayesine yayılan Tat&Tanış bölümünde gövdelerine, üzüm cinslerine ve aroma profillerine göre sıralanmış 350’den fazla şarap tadılabiliyor; şaraba eşlik eden gıda ürünleri, ekipman ve aksesuvarlar sergileniyor.

Tat&Tanış bölümüne üretici ve ithalatçılar en fazla 10 farklı etiket ile katılabiliyor. Böylece tadım ortamında büyük üreticilerle küçük üreticiler arasındaki fark en aza iniyor. Bu bölümün bir diğer özelliği ise şarapların ayrı ayrı üretici stantlarında değil, şarabın kategorisi ve gövdesine göre gruplandığı bölümlerde tadılması. Ziyaretçiler örneğin farklı üreticilerin Kalecik Karası şaraplarını yan yana tadabiliyor, aralarındaki üretim yöntemi veya coğrafi farkları yan yana tadarak deneyimleyebiliyor.

CMC – Challenging Master Classes 2022‘nin Tat&Tanış bölümü için günlük bilet fiyatı 650 TL, iki günlük (28 ve 29 Mayıs’ı kapsayan) bilet fiyatı 950 TL. Girişte Tat&Tanış bölümü ziyaretçilerine verilen kitapçık, etkinlik süresince ziyaretçilerin not almasını kolaylaştırıyor; kapsamlı bir sektör katalogu niteliği taşıyor.

Ustalarla tadım Master Class’larda

Challenging Master Class etkinliklerine adını veren Master Class’lar, şarap dünyasının saygın ve iyi tanınan şarap uzmanlarının (genellikle MW – master of wine ünvanına sahiptirler), etkinlik katılımcıları ile birlikte Türk şaraplarını tadarak değerlendirdiği ve puanladığı seanslar. Master Class’lar sırasında tadılan şaraplar, etiketleri gizlenmiş bir şekilde servis ediliyor. Numaralar üzerinden değerlendirilen şarapların seans sonunda isimleri ve puanları açıklanıyor. Amatör ya da profesyonel şarap tutkunları, Master Class’larda kendi değerlendirmelerini ustaların değerlendirmeleri ile karşılaştırma ve kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar.  CMC – Challenging Master Classes 2022 süresince toplam 4 Master Class gerçekleştirilecek. Bu yılın konukları Caro Maurer MW ve Oz Clarke‘ın katılımıyla gerçekleştirilecek tadımların programı şöyle:

28 Mayıs, Cumartesi

10:30 – 13:00 Master Class 1, Elara Room A

14:30 – 17:00 Master Class 2, Elara Room A

29 Mayıs, Pazar

10:30 – 13:00 Master Class 3, Elara Room A

14:30 – 17:00 Master Class 4, Elara Room A

CMC – Challenging Master Classes 2022 kapsamında Master Class etkinliklerine katılım ücreti her bir seans için 500 TL. Master Class biletleri Tat&Tanış biletlerinden ayrı satılıyor ancak farklı bölümleri kapsayan kombine bilet alarak indirimden yararlanmak mümkün. Lütfen etkinlik sayfasındaki açıklamalara göz atın.

Atölyelerde kendinizi geliştirin

CMC etkinliğinin üçüncü bölümü atölyeler, şarap üreticisi ve/veya şarap uzmanlarının belirli bir konu üzerinde bilgi verdiği, konuyu örnekleyen şarapların katılımcılarla birlikte tadıldığı seanslardan oluşuyor. İki günlük CMC – Challenging Master Classes 2022 sırasında 12 atölye düzenlenecek. Atölye programı ve detaylar açıklandığında yazımızı güncelleyip, e-bülten okurlarımıza bilgileri ileteceğiz. Atölye biletleri bu yıl 150 TL’den satılıyor.

Etkinlik hakkındaki gelişmelerden öncelikle haberdar olmak için e-postanızı bırakabilirsiniz. Bilgileriniz Gurme Ajanda tarafından kaydedilmekte ve CMC – Challenging Master Classes 2022 özel bilgilendirme listesine eklenmektedir.

Organizers

Etkinlik Bilgisi

Bilet bağlantısı pek yakında...

Visited 123 times, 1 Visit today

Buraya yorum yazmak ister misiniz?

Related Event

Polonezköy - İstanbul

15 Haziran 2012 To 16 Haziran 2012

07:00 To 20:00

Her yıl Haziran ayında düzenlenen Polonezköy Kiraz Festivali bu yıl 16-17 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival programında konserler, sergiler ve çeşitli kültürel aktiviteler var.devamı

Kandilli Borsa Restaurant - Adile Sultan Sarayı Vaniköy Cad. Sıraevler Sok. No: 12, Vaniköy – İstanbul

19 Temmuz 2012 To 17 Ağustos 2012

17:30 To 20:30

Türk mutfağı denince akla ilk gelen isimlerden olan Borsa Restaurant, Boğaziçi Borsa, İstinye Borsa ve Kandilli Borsa’da iftar için özel mönüler sunuyor.devamı

Meydan Sokak Beybi Giz Plaza B Blok, Maslak - İstanbul

8 Ocak 2012

17:00 To 20:00

Mutfak Sanatları Akademisi (MSA)‘da İtalyan mutfağına meraklı olanlar için başlangıç seviyesinde İtalyan yemekleri yapımının öğretildiği İtalyan Mutfağı 1 başlıklı kurs, 9 Ocak 2012 Pazartesi günü gerçekleştirilecek.devamı