Uluslararası İstanbul Lezzet Festivali

15 Ekim 2022

16 Ekim 2022

10:00 Kime 19:00

Harbiye, Maçka Demokrasi Parkı, Mim Kemal Öke Caddesi, Maçka-Şişli/Şişli/İstanbul, Türkiye

Katılım ücretsiz

Etkinlikler Tanım

Uluslararası İstanbul Lezzet Festivali, Şişli Belediyesi ev sahipliğinde, 15-16 Ekim 2022 tarihleri arasında “Değişim” temasıyla Maçka Demokrasi Parkı’nda misafirlerini bekliyor.

Türkiye’de ilk kez sosyal gastronominin dünyadaki öncü şefleri, İstanbul Lezzet Festivali’nde 72 ülkeyle eş zamanlı olarak yemek yapıp dağıtacakları ‘Universal Plate’ etkinliği de gerçekleştirecek.

Festivalde, Ebru Baybara Demir, Cüneyt Asan, Sahrap Soysal, Hazer Amani, Elif Korkmazel, Rıza Sönmez, Yunus Emre Akkor, Aydın Demir’in yanı sıra Aylin Yazıcıoğlu, Deniz Çevik Şahin, Adnan Şahin, Doğa Çitçi, Eyüp Kemal Sevinç, Fırat Siriş, Yalçın İnam, Umut Karakuş, Mevlüt Özkaya, Ali Geyik gibi ünlü isimlerin şovları ve söyleşileri de olacak.

Festivalde ayrıca, Social Gastronomy Movement (Sosyal Gastronomi Hareketi Vakfı) CEO’su Nicola Gryczka, Başkan Patrick Honauer, Batı Afrikalı Şef Fatmata Binta, Ruandalı Şef Clare Effiong, Lübnanlı Şef Maya Terro, Brezilyalı Şef Rafael Rincón gibi dünyanın farklı ülkelerinden şefler de yer alacak.

Sefarad Mutfağı, Ermeni Mutfağı, Rum Mutfağı ve İstanbul Mezeleri gibi atölyelerin yanı sıra  çocuklar için Sıfır Atık Temalı Ahşap Oyuncak Atölyesi, Buğdayın Hikâyesi ve Turşu Atölyesi de düzenlenecek.

İSTANBUL LEZZET FESTİVALİ PROGRAMI

15 EKİM CUMARETSİ
15 Ekim Ana Sahne Akışı
10:00 Açılış korteji
10:30 Açılış töreni
11:00 Rıza Sönmez moderatörlüğünde, Cüneyt Asan, Sahrap Soysal ve Pınar Taştekin katılımıyla açılış şovu
12:10 Şef Hazer Amani ile “Gastro Şov”
12:50 Şef Luca Ignazio de Astis ile “Gastro Şov
13:30 Şef Fırat Siriş ile “Sahnede Anadolu Var”
14:10 Şef Doğan Anapa ile “Anadolu Lezzet Envanteri” Demosu ve Akçakaya Köyü Üretici Sohbeti
14:50 Şef Vedat Demir ile “Gastro Şov”
15:30 Şef Ali Geyik ile “Sahnede Anadolu Var”
16:10 Şef Yunus Emre Akkor ile“Gastro Şov”
16:50 Şef Aylin Yazıcıoğlu ile “Gastro Şov”

Konser

15 Ekim Panel Sahnesi Akışı
11:00 “İstanbul’un Geçmişten Geleceğe Tarım Kimliği”
Moderatör: Osman Serim, Konuşmacılar: Abdullah Aysu, Beyhan Uzunçarşılı
11:40 “İstanbul’un Çok Kültürlü Mutfağı – İstanbul Göç Mutfağı”
Moderatör: Zeynep Kakınç, Konuşmacılar: Filiz Hösükoğlu, Umut Karakuş
12:20 “İstanbul’un Çok Kültürlü Mutfağı – Saray Mutfağı ve Günümüze Yansımaları”
Moderatör: Çağrı Başkurt, Konuşmacılar: Aydın Demir, Nejat Yentürk, Özge Samancı
13:00 Şef Ebru Baybara Demir’in sunumu ve Prof.Dr.Engin Deniz Eriş’in katılımıyla “Sürdürülebilir Bir Dünya, Sürdürülebilir Bir Gastronomi, Gıdanın Geleceği – Denge”
13:25 Pınar Akkurt sunumuyla “Bir Lokanta Vitrininin Hikayesi”
13.50 “Gastronomi Eğitiminde Sürdürülebilirlik ve Biyoçeşitlilik”
Moderatör: Esin Sungur, Konuşmacılar: Filiz Hösükoğlu, Defne Tüysüzoğlu, Yalçın İnam
14:30 “Geleceğe Taşınan Geleneksel Ürünler”
Moderatör: Rıza Sönmez, Konuşmacılar: İlhan Koçulu, Ahsen Toktay
15:10 “Gıda Üretiminde Sürdürülebilirlik Dönüşümü”
Moderatör: Betül Bildik, Konuşmacılar: Pınar Nacak, Tuna Özçuhadar, Müge Ergül
15:50 “Tasarımın Sürdürülebilirliğe Katkısı ve Örnek Modeller”
Moderatör: Faruk Şüyün, Konuşmacı: Ayşe Çetin
16:15 “Kaybolmaya Yüz Tutan Ürünlerin Gün Yüzüne Çıkarılması ‘Ale Projesi’”
Moderatör: Alparslan Baloğlu, Konuşmacılar: Ahmet Örs, Zeynep Kakınç
16:55 “Gastronomi Markalarında Sürdürülebilirlik”
Moderatör: İbrahim Demir, Konuşmacılar: Ergin Sönmez, Murat Güllü

15 Ekim Atölye Etkinlikleri Akışı
10.30 TAŞPAKON moderatörlüğünde “Üniversiteler Arası ALE Ürünleri Lezzet Yarışması”
15:40 “İstanbul Mezeleri Atölyesi”
Şef Deniz Şahin, konuşmacı Adnan Şahin
16:40 “İstanbul Ermeni Mutfağı Atölyesi”
Şef Aret Silahlı, Konuşmacı Tamar Taşçıoğlu
17:40 “İstanbul Rum Mutfağı Atölyesi”
Moderatör Şef Rea Burci, Konuşmacı Meri Çevik Simyonidis

16 EKİM
16 Ekim Ana Sahne Akışı
11:00 Şef Eyüp Kemal Sevinç ile “Gastro Şov”
11:40 Şef Murat Deniz Temel ile “Gastro Şov”
12:20 Şef Bora Korkmaz ile “Gastro Şov”
13:00 Şef Aydın Demir ile “Gastro Şov”
13:40 Güney Kore K-pop Dans Gösterisi
14:10 Şef Geu Lim Jung ile “Geleneksel Güney Kore Mutfağından Örnekler”
14:50 Şef Ethem Sassin ile “Sahnede Anadolu Var”
15:30 Şef Yalçın İnam ile “Gastro Şov”
16:10 Şef Doğa Çitçi ile “Sahnede Anadolu Var”

Konser

16 Ekim Panel Sahnesi Akışı
15:50 “Sosyal Gastronominin Değişime Katkısı”
Konuşmacılar: Patrick Marius Honauer, Nicola Catherine Gryczka, Rafael Rincon Magro, Maya Terro, Clare Maete Effiong, Ebru Baybara Demir
11:40 “Celaliye Bamyası – Şile Palamudu, Gümüşdere Köyü”
Moderatör: Ayfer Yavi, Konuşmacılar: Gözde Göçmen Öztürk, Gökhan Taşpınar, Tümay İmamoğlu, Beyhan Uzunçarşılı
12:20 İstanbul’un Kent Bostanları
Moderatör: Esra Düzdağ Ateş, Konuşmacılar: Cansu Dirim, Aytaç Timur, Nazlı Pişkin
13:00 “Tarımda Dijital Dönüşüm /Yeni Dünyada Tarım”
Moderatör: Kübra Yüzüncüyıl, Konuşmacılar: Elif Ovalı, Doğan Başaran
13:40 Asuman Kerkez sunumuyla “Topikten Lahmacuna İstanbul Mutfağında Değişim”
14:10 “Gıdanın Sürdürülebilirliğinde Mutfak Ekipmanlarının Pozitif Dönüşüme Etkileri”
14:35 “İstanbul’da Dikey Tarım”
Moderatör: Nazlı Kalmuk, Konuşmacılar: Emre Kaynar, Hasibe Akın
15:15 Dr. Fügen Erdoğan Çekin Sunumuyla “Beslenme Kültürünün İnsan Bedenine Etkisi ve Değişimi”
15:55 “HORECA’da Sıfır Atık Yönetimi ve Örnek Projeler?”
Moderatör: Gaye Şahin, Konuşmacılar: Murat Özipek, Yener Özden
16:35 “Yeme İçme Sektöründe Marka Yaratmak ve Sürdürmek”
Moderatör: Gökmen Sözen, Konuşmacılar: Uğur Talayhan, Natalie Suda, Önder Köse

16 Ekim Atölye Etkinlikleri Akışı
11.00 Şef Geu Lim Jung ile “Güney Kore Mutfağı Atölyesi”
13:00 Sosyal Gastronomi şefleri ile “Universal Plate” Etkinliği
Konuk şefler: Patrick Marius Honauer, Nicola Catherine Gryczka, Rafael Rincon Magro, Maya Terro, Clare Maete Effiong, Ebru Baybara Demir
16:10 “İstanbul Sefarad Mutfağı Atölyesi”
Şef Shirley Kaston, Lian Penso Benbasat

Organizers

Visited 349 times, 1 Visit today

Buraya yorum yazmak ister misiniz?

Related Event

Vişnezade, Swissôtel The Bosphorus, Acısu Sokaği, Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

13 Ekim 2023

12:00 To 20:00

0542 326 82 83

Swissotel’in bahçesindeki Chalet Garden, 14 Ekim 2023, Cumartesi günü Oktoberfest etkinliğinde bira severleri buluşturacak.devamı

Kültür Mahallesi, Kitchen LAB, 1381. Sokak, Konak/İzmir, Turkey

14 Kasım 2018

17:00 To 19:30

0 532 673 7053

Bu etkinliğe bilet almak için tıklayın.

Türkiye’nin sayılı CMS sertifikalı somelyerlerinden Selen Gözen‘in düzenlediği Şikemperver Tadımlar, artık Usla Akademi iş birliğiyle sertifikalı eğitim programlarına dönüştü.devamı

Kadriye, Üçkum Tepesi Cad 4/A, 07525 Serik/Antalya

21 Ocak 2024 To 4 Şubat 2024

13:00 To 10:00

0 850 460 50 50

Cullinan Belek, 22 Ocak – 5 Şubat 2024 tarihlerinde sömestir tatilini çocuklarıyla geçirmek isteyen aileler için özel programlar hazırladı.devamı