1. Şile Palamut Festivali

15 Ekim 2022

15 Ekim 2022

14:00 Kime 19:00

Şile, İstanbul, Türkiye

Katılım ücretsiz.

Etkinlikler Tanım

Şile Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan 1. Şile Palamut Festivali, 15 Ekim 2022 tarihinde başlıyor. Festivalde söyleşiler, dans gösterimleri, müzik dinletileri ve çok sayıda atölye yer alacak.

Şile Palamudu’nun değerine, önemine ve faydalarına dikkat çekilecek festivalin gelenekselleşmesi hedeflenirken katılımcılara balıkçılık kültürüne dair yeni bilgiler de sunulacak.

1. Şile Palamut Festivali saat 14:00’te Şile etkinlik alanında halk oyunları ekibinin gösterisiyle başlayacak. İbrahim Camcı, Mustafa Kibar, Bahattin Gümrah ve Sabri Trabzonlu ile Bir Palamut Hikayesi başlığıyla keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek. Ardından Prof. Dr. Saadet Karakulak ve şef öğr. Gör. Ramazan Ceylan ile Sürdürülebilir Balıkçılık Ve Deniz Ürünlerinde Coğrafi İşaret hakkında bir söyleşi gerçekleştirecek. Balıkçılığın sürdürülebilirliğine, coğrafi işaret değer ve öneminin aktarılacağı bu değerli söyleşi sonrasında Müzisyen Nahit Akdemir, Karadeniz Ezgileri performansı sergileyecek.

ŞeflerTürev Uludağ, Eyüp Kemal Sevinç, Şefika Günyel ve Yıldız Öz Samaha ise festival misafirlerine Bir Kültürel Miras Olarak Mutfak ve Yerel Reçetelerin Önemi söyleşileriyle, balık kültürüne dair ilgi çekici hikayeler ve bilgiler aktaracak. Gençlik Orkestrası Quartet’in de performans sergileyeceği Şile Palamut Festivali’nde birbirinden ilgi çekici atölyeler de düzenlenecek.

Festival programında çocuk etkinlikleri de var: Çocuklara özel Origami Atölyesi, Kendi Seramik Kupamı Tasarlıyorum, Ben Şef Oldum, Geri Dönüşümden Kâğıt Heykel Atölyesi, Olta Atmayı Öğreniyorum atölyeleri gerçekleştirilecek. Yetişkinler için ise Agm İleri Dönüşüm Atölyesi, Yerel Ustalarla Lakerda Atölyesi, Şile Yeryüzü Pazarı Ürünleri Tadımı, Coğrafi İşaretli Şile Kestane Balı Tadımı, Bir Yerel Lezzet: Maydanozlu Palamut atölyeleri renkli karelere sahne olacak.

Organizers

Visited 161 times, 1 Visit today

Buraya yorum yazmak ister misiniz?

Related Event

Dünyanın önde gelen lisanslı somölye eğitim kuruluşu International Sommelier Guild’in ilk ve tek Türk eğitmeni olan Selen Gözen yönetimindeki International Sommelier Guild 2.devamı

Yıldız, RUBY, Ortaköy Salhanesi Sokak, Beşiktaş/İstanbul, Turkey

13 Ocak 2020

17:30 To 20:00

02123272844

Giriş ücretsiz.

Viski kültürü sitesi Meleklerin Payı‘nın kurucusu Dr.devamı

Yıldız, Four Seasons Hotel Istanbul At The Bosphorus, Çırağan Caddesi, Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

29 Ekim 2021

17:00 To 21:59

0212 3814000

Four Seasons Hotel Bosphorus’un içindeki YALI Lounge, 30 Ekim 2021 Cumartesi akşamı korku ve eğlence dolu Cadılar Bayramı partisine ev sahipliği yapıyor.devamı