1. Şile Palamut Festivali

15 Ekim 2022

15 Ekim 2022

14:00 Kime 19:00

Şile, İstanbul, Türkiye

Katılım ücretsiz.

Etkinlikler Tanım

Şile Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan 1. Şile Palamut Festivali, 15 Ekim 2022 tarihinde başlıyor. Festivalde söyleşiler, dans gösterimleri, müzik dinletileri ve çok sayıda atölye yer alacak.

Şile Palamudu’nun değerine, önemine ve faydalarına dikkat çekilecek festivalin gelenekselleşmesi hedeflenirken katılımcılara balıkçılık kültürüne dair yeni bilgiler de sunulacak.

1. Şile Palamut Festivali saat 14:00’te Şile etkinlik alanında halk oyunları ekibinin gösterisiyle başlayacak. İbrahim Camcı, Mustafa Kibar, Bahattin Gümrah ve Sabri Trabzonlu ile Bir Palamut Hikayesi başlığıyla keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek. Ardından Prof. Dr. Saadet Karakulak ve şef öğr. Gör. Ramazan Ceylan ile Sürdürülebilir Balıkçılık Ve Deniz Ürünlerinde Coğrafi İşaret hakkında bir söyleşi gerçekleştirecek. Balıkçılığın sürdürülebilirliğine, coğrafi işaret değer ve öneminin aktarılacağı bu değerli söyleşi sonrasında Müzisyen Nahit Akdemir, Karadeniz Ezgileri performansı sergileyecek.

ŞeflerTürev Uludağ, Eyüp Kemal Sevinç, Şefika Günyel ve Yıldız Öz Samaha ise festival misafirlerine Bir Kültürel Miras Olarak Mutfak ve Yerel Reçetelerin Önemi söyleşileriyle, balık kültürüne dair ilgi çekici hikayeler ve bilgiler aktaracak. Gençlik Orkestrası Quartet’in de performans sergileyeceği Şile Palamut Festivali’nde birbirinden ilgi çekici atölyeler de düzenlenecek.

Festival programında çocuk etkinlikleri de var: Çocuklara özel Origami Atölyesi, Kendi Seramik Kupamı Tasarlıyorum, Ben Şef Oldum, Geri Dönüşümden Kâğıt Heykel Atölyesi, Olta Atmayı Öğreniyorum atölyeleri gerçekleştirilecek. Yetişkinler için ise Agm İleri Dönüşüm Atölyesi, Yerel Ustalarla Lakerda Atölyesi, Şile Yeryüzü Pazarı Ürünleri Tadımı, Coğrafi İşaretli Şile Kestane Balı Tadımı, Bir Yerel Lezzet: Maydanozlu Palamut atölyeleri renkli karelere sahne olacak.

Organizers

Visited 106 times, 1 Visit today

Buraya yorum yazmak ister misiniz?

Related Event

Artsy Şarap Tadım Partisi

Şişli - İstanbul

9 Ekim 2012

18:00 To 20:00

Turkish Wine Club, şarap tadım etkinliklerine bu sezon 10 Ekim 2012, Çarşamba akşamı beş farklı Türk şarabının tadılacağı bir partiyle başlıyor.devamı

Neolokal - Şef Maksut Aşkar

Neolokal, Bankalar Caddesi, Beyoğlu/Istanbul, Turkey

29 Ekim 2018

17:30 To 19:30

Vinipedia tarafından düzenlenen Sommelier’s Table bu ay konuklarını Neolokal’de ağırlayacak.devamı

Chef Tetsu Yahagi of Spago - Beverly Hills, CA

Teşvikiye Mahallesi, Spago, Mim Kemal Öke Caddesi, Şişli/Istanbul, Turkey

13 Kasım 2018 To 9 Aralık 2018

16:30 To 20:00

0212 368 0808

Beverly Hills’in ünlü restoranı Spago by Wolfgang Puck’ın en değerli şeflerinden Tetsu Yagahi, 14-15-16 Kasım’da Spago Istanbul’a konuk oluyor.devamı