14 Kasım 2019

16 Kasım 2019

10:00 To 18:00

Ücretsiz katılım için online davetiye almak gerekiyor.

Harbiye, İstanbul Kongre Merkezi Harbiye, Taşkışla Caddesi, Şişli/İstanbul, Türkiye

Event Description

Bu yıl 7.si düzenlenen Sirha İstanbul, 14-16 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde (ICC) katılımcı ve ziyaretçileriyle buluşuyor. HORECA (Hotel, Restaurant, Cafe) sektöründe Türkiye’de gıda ve gıda dışı ürün ve hizmetlerin bir araya geldiği tek platform olan Sirha İstanbul, profesyonellere özel sektörel bir buluşma niteliği taşıyor. Fuarda ayrıca, yöresel mutfak konseptleri ve özel konferanslara da yer veriliyor.

Bocuse d’Or Türkiye 2019
Sirha İstanbul 2019 kapsamında gerçekleştirilen aşçılık yarışması Bocuse d’Or Türkiye finalistleri açıklandı: Ahmet Can Aras (Executive Chef), Emre İnanır (Chef De Cuisine), Serhat Eliçora (Junior Sous Chef) ve Sezer Deniz (Head Chef) 15 Kasım 2019’da İstanbul Kongre Merkezi’nde fuar programı dahilinde gerçekleştirilecek milli seçmelerde yarışacak ve kazanan şef 2020 yılı Haziran ayında Estonya’nın Talin şehrinde düzenlenecek Bocuse d’Or Avrupa seçmelerinde ülkemizi temsil edecek.

Coupe du Monde de La Pâtisserie Türkiye 2019
Sirha İstanbul 2019 fuarında ilgi çeken bir diğer yarışma olan Coupe du Monde de La Pâtisserie, 1989 yılından bu yana dünyanın en iyi pasta şeflerini seçiyor. Türkiye ayağı için başvuruların tamamlandığı yarışmanın milli seçmeleri yine Sirha İstanbul 2019 etkinlikleri arsasında yerini alacak ve 14 Kasım 2019 tarihinde yapılacak. Çikolata ve şeker kategorilerinde birinciliğe hak kazanan ekipler 12-13 Ocak 2020 tarihleri arasında Paris’te düzenlenecek Coupe du Monde de La Pâtisserie Avrupa seçmelerinde ülkemizi temsil edecek.

SCA Türkiye Kahve Şampiyonası İlk Kez Sirha İstanbul’da
Kahve alanında en önemli organizasyonları arasında gösterilen SCA’nın dünya genelindeki kahve yarışması için Türkiye seçmeleri, bu sene ilk kez 14-16 Kasım 2019’da Sirha İstanbul kapsamında düzenleniyor. Şampiyona “Latte Art Şampiyonası, “Cezve/İbrik Şampiyonası” ve “Cup Tasters Şampiyonası” olmak üzere 3 kategoride yapılacak. Yarışmanın kazananları Polonya’nın Varşova kentinde düzenlenecek 2020 World Coffee Events Türkiye’yi temsil edecekler.

“Artizan Ekmek” alanı
Sirha İstanbul’un bu yılki teması Rational işbirliğiyle gerçekleştirdiği, usta şeflerin yer aldığı artizan ekmek. Son yıllarda sayıları giderek artan artizan ekmek üreticileri arasından tanınmış markaların ve usta fırıncıların yer alacağı Artizan Ekmek alanında ziyaretçiler yüzlerce farklı çeşidi olan artizan ekmekleri tadabilecek; tahılın üretiminden mayasına, ölçü ve formülasyonlardan pişirme tekniklerine kadar özel yapım ekmeklerin öyküsü hakkında bilgi sahibi olabilecek.
Artizan ekmekler doğal ekşi mayadan üretiliyor. Ekşi mayalı köy ekmeği, tam çavdar, tam buğday, siyez unlu, kızılca unlu, saz çavdarlı, zeytinli, üzümlü, domatesli biberiyeli, yaban mersinli fındıklı, pekmezli, tam sarı buğday, adaçaylı, kekikli, kahveli, kızılcıklı, beş tahıllı, çavdar kabuklu ve haşhaşlı, rustik, baget, flüt ekmek, çölyak ya da glüten hassasiyeti olanlar için özel ekmekler gibi yaratıcılığa açık binlerce çeşit artizan ekmek üretiliyor.

Sirha İstanbul etkinlik programını indirmek için buraya, online davetiye almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Map
Kayıt ve rezervasyon bilgisi

Buraya yorum yazmak ister misiniz?

İletişim bilgileri

[email protected]