Restoran Haftası 2019

15 Kasım 2019

30 Kasım 2019

09:00 Kime 22:00

Aydınevler, Hilltown AVM, Maltepe/İstanbul, Türkiye

http://www.restoranhaftasi.com/

Giriş ücretsiz, yiyecek-içecek için ödeme yapılıyor

0850 207 57 67

Etkinlikler Tanım

Türkiye’nin ilk gastronomi festivali Restoran Haftası’nın onuncusu bu sene 15-30 Kasım 2019 tarihleri arasında Küçükyalı Hilltown AVM’de ve katılımcı restoranlarda Türk Mutfağı teması ile lezzet severleri hem yemeğe hem de yeni deneyimler yaşamaya davet ediyor. Gastronomiyle sosyal yaşamın tüm dinamiklerini bir araya getiren Türkiye’nin ilk gastronomi festivali gastronomi ve pazarlama danışmanlık firması Dude Table tarafından düzenleniyor. Restoran Haftası’nın gastronomi partneri, Türk Mutfağı’nı ve yerel değerlerini korumak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Metro Türkiye.

15 gün süresince Türkiye’nin en iyi restoran, bistro ve kafelerinde Restoran Haftası’na özel hazırlanmış mönüler sunulacak. İstanbul’un en önemli restoranlarının ve şeflerinin katıldığı projede; kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için özel olarak hazırlanmış mönüler, geleneksel lezzetler, yerel malzemeler ile hazırlanan yenilikçi yemekler, sokak lezzetleri ve özel tarifler Restoran Haftası kapsamında. Restoran Haftası Küçükyalı Hilltown AVM’de tadımlar ve söyleşiler festivale eşlik edecek.
Gelenekselleşen Restoran Haftası, ülkemizin en iyi restoranlarına ev sahipliği yaparak her sene sahiplendiği konular ile Türk mutfak kültürüne katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Restoran Haftası süresince restoranlarda, yerel malzeme dokunuşu ile hazırlanan farklı mönü alternatifleri sunuluyor. 35 TL olan öğlen mönnüleri ve 60 TL olan akşam mönülerine ek olarak tüm dünyada Michelin yıldızlı restoranlarda sunulan ve bizzat sunulduğu restoranın şefinin yarattığı özel lezzetlerin bir arada deneyimlenebileceği “Tadım Menüleri” de özel fiyatlar ile yer alıyor. Bu sene ayrıca Restoran Haftası mönülerinde geçen sene başlatılan bir kategori de var: 35 TL olarak sunulacak olan Kahvaltı Mönüleri.
Restoran Haftası’na katılan restoranlar, Mersin’in kerebicinden batırığına, İzmir usülü kokoreçten hünkar beğendiye, Kars kaşarlı hamburgerden Taşköprü sarımsaklı keşkeğe, Uşak tarhanasından çökertme kebabına, İspir kuru fasulyesinden Konya’nın bamya çorbasına bölgelere özgü onlarca yemeğe öğlen, akşam ve tadım mönülerinde yer verecekler.

Hafta boyunca İstanbul’daki restoranlarda Restoran Haftası’na özel mönüler sunulurken Metro iş birliğiyle ülkenin en önde gelen şefleri ile deneyimsel tadımların yapıldığı Tadına Bakma Sanatı etkinliği de gerçekleşecek. Social Table etkinlikleri, uzmanlar ile workshoplar, ülke mutfağının gizli kahramanları üreticiler ile sohbetler ve sokak lezzetlerinin sunulduğu Sokak Yemekleri Partisi ve Feriye’de gerçekleşecek Türk Mutfağı Paneli’nin yanı sıra Gastro Art, Gastro Fashion temalı etkinlikler de Restoran Haftası’na yer alacak.

Kahvaltı Menüleri 35 ₺, Öğlen Mönüleri 35 ₺, Akşam Mönüleri 60 ₺ olarak restoranlarda sunuluyor. Bazı restoranlarda öğlen ve akşam 35 ₺’lik mönüler, bazılarında ise 60 ₺’lik mönü uygulamaları mevcut.

Tadım mönüsü sunan restoranlarda ise 4 veya 5 lezzet bulunuyor.

Katılan Restoranlar
Banko Burger
Banliyö İstanbul
Basta Street Food Bar
Bi Nevi Deli Bi’tabak Dünyadan
Bi’tabak Evden
Cafe Cadde
Cafe diye Feriye
Coni & Co
Daha Moda
Dardenia
Divan Brasserie & Pub
Dün Moda
Fireroom
Gangon Mutfak
Halat by Divan
Inkase
Hayal Kahvesi
Hayal Kahvesi Çubuklu
Kırıntı
Kilye Lokanta
Lokmata
Madre Street Food & Bar
Markus Prime Ribs Society
Midpoint
Muhtelif Moda
Muutto İstanbul
Nove Cadde
Pazar Gastrogaleri
Plus Kitchen
Poutine Moda
Raf
Rita Moda
Sahrap Pera Restaurant
Suvla Bistro & Wine Bar
St Regis Brasserie
TRC American Dinner
Vesper Coffee Company
Welldone
Yer Moda
Yumma Cafe
Zuko Street Food & Bar

Organizers

Visited 1062 times, 1 Visit today

Buraya yorum yazmak ister misiniz?

Related Event

Kemankeş Karamustafa Paşa, Skull&Bones Istanbul, Mumhane Cd. No:26, 34425 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

31 Ekim 2021 To 18 Mart 2022

15:00 To 21:59

(0212) 806 20 20

JW Marriott Istanbul Bosphorus ’da bulunan Skull&Bones, her hafta Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri DJ’ler Ali Külahlı, Çağdaş Bektaş, Oğuzhan ATC, Kaan Parlatan ve Emirhan Koç‘un performanslarına ev…devamı

Harbiye Mahallesi, Glens Istanbul & Tiraje Teras, Şişli/İstanbul, Türkiye

2 Nisan 2019 To 28 Mayıs 2019

15:00 To 18:00

0212 803 77 77

Glens İstanbul, misafirlerine Çarşamba günleri saat 17.00 – 20.00 arası “Felicita” konseptiyle hazırladığı happy hour etrkinliğinde açık büfe ikramlarını ve lezzetli kokteyllerini DJ performansı eşliğinde sunuyor.devamı

The Plaza Hotel Istanbul - Barbaros Bulvarı 165, Balmumcu - Istanbul

14 Mart 2011 To 30 Mart 2011

10:00 To 21:59

The Plaza Hotel’in lobisinde yer alan, PH Pub 15–31 Mart 2011 tarihleri arasında Köfte Günleri düzenliyor.devamı