12 Mart 2022

12 Mart 2022

16:30 To 18:30

Kişi başı 900 TL.

Levent, Şans Restaurant, Beşiktaş/İstanbul, Turkey

Event Description

İçki kültürü yazarı Mehmet Yalçın, 12 Mart 2022, Cumartesi günü Levent’teki Şans Wine Lounge‘ta Gusto Rakı Günü adı altında kapsamlı bir rakı tadımı düzenliyor. 16:30-18:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte rakı ve rakı kültürü hakkında bilgiler verilecek ve 11 farklı rakının tadımı yapılacak. Yeni Rakı Giz ve Uzun Demleme, Prototip, Beylerbeyi Razaki, Efe 5 Yıllık, Saki Premium ve Mercan’ın da aralarında olduğu Türkiye’nin en iddialı rakılarının karşılaştırmalı olarak tadılacağı Gusto Rakı Günü’nde, rakılara ançüez, tarama, lakerda, peynir ve beyaz leblebi gibi klasik mezelerin yanı sıra, sürpriz tatlar da eşlik edecek.

Etkinlikte Türkiye’nin en tecrübeli içki uzmanlarından biri olan ve uzun yıllar Tekel’in içki fabrikalarının müdürlüklerini üstlenmiş olan Kerim Yanık da bulunacak. Rakının kalitesini belirleyen kuru üzüm ve anasonun farklı çeşitleri ile meşe fıçılarda dinlenmiş rakılar tadılacak. Rakı ve meyhane kültürü ile ilgili bir belgesel filmin de gösterileceği etkinlikte, tadımın ardından, dileyen konuklarla birlikte Şans Restaurant’ın giriş katında ünlü şef Rudolf Van Nunnen’in hazırlayacağı fiks menülü bir yemek de yenilecek.

Tüm katılımcılara Rakı Ansiklopedisi’nin armağan edileceği ve katılım sertifikasının da verileceği Gusto Rakı Günü’ne  katılım bedeli  900 TL. Katılım bedeline tadım sonrasındaki yemek dahil değil.

Bu etkinliğe ön kayıt yaptırmak ve daha fazla bilgi almak isterseniz, aşağıdaki form aracılığıyla etkinlik organizatörüne ulaşabilirsiniz. Bilgileriniz Gusto Productions’a iletilmektedir.

 

Map
Kayıt ve rezervasyon bilgisi

Buraya yorum yazmak ister misiniz?