Badem Restoran’da Kadın Eli Değmiş Bağlar

7 Mart 2020

7 Mart 2020

18:30 Kime 20:00

Çiçekli, Badem Restoran, Çamlık Caddesi, Bornova/İzmir, Türkiye

https://www.facebook.com/pg/BademRestoran/about/?ref=page_internal

160 TL

0232 377 52 28

Etkinlikler Tanım

Göknur Gündoğan’ın bir seri olarak tasarladığı “Kadın Eli Değmiş Bağlar” etkinliğinin ilki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ithafen 7 Mart 2020 Cumartesi günü 18:30 – 20:00 saatleri arasında 8 kadın üreticinin katılımıyla İzmir Badem Restoran’da düzenleniyor.
Türkiye’de bağcılık, şarap üretimi, pazarlaması veya eğitimi ile ilgili çalışan kadınları bir araya getirip hikayelerini ve ürünlerini paylaşma amacı güden etkinlik çerçevesinde, katılımcı üreticilerin bu zorlu sektörde yaşadıkları deneyimlerin paylaşılması, konuklarla soru-cevap şeklinde sürdürülecek interaktif bir sohbet ve ürün tadımı amaçlanıyor.
Etkinlikte hazır bulunacak üreticileri birinci ağızdan dinleme şansı yakalayacak konuklar, sektördeki enerjileri ve yaklaşımlarıyla fark yaratan bu kadın girişimcileri ve projelerini daha yakından tanıma fırsatını bulacaklar.
Kadın Eli Değmiş Bağlar etkinliğinin ikincisinin de Nisan ayında İstanbul’da yine farklı 8 kadın üreticinin katılımı ile gerçekleştirilmesi planlanıyor.
Konuklara peynir tabağı, şarküteri tabağı ve 8 kadeh şarap sunulduğu etkinliğe katılım ücreti 160 TL ve kontenjan 40 kişi ile sınırlı.

Göknur Gündoğan Kimdir?
İzmir’de doğdu. İzmir Saint-Joseph Ortaokulu ve Saint-Michel Lisesi’ndeki eğitiminin ardından yüksek öğrenimini Montpellier’deki Paul-Valéry Üniversitesi’nde Medya&İletişim ve Görsel Sanatlar ana dallarında tamamladı.
Yüksek lisans eğitiminin ardından, uluslararası co-tutelle –double major- doktora programına kabul edilerek, 2011 yılında “Kültür İşletmeleri ve Organizasyon” alanında hem Fransa’da hem de Türkiye’de doktor ünvanlarını kazandı, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ders verdi.
2008 yılından beri şarap ve gastronomi alanına ilgi duyan Gündoğan, WSET sertifikasyonunun ardından, Fransa’da Master Level Sud de France diplomasını almış ve 2018’de yine Fransa’da Rhône bölgesindeki Wine University’den (Université du Vin) “Şarap danışmanlığı ve Somelyer” programından bölüm birincisi olarak mezun olmuştur. Aynı yıl bu üniversitenin “dünyadaki 10 şarap kültürü” elçisinden biri seçilmiştir.
Frankfurt Wine Trophy ve International Lyon Tasting gibi uluslararası yarışmalara “profesyonel tadım jürisi” olarak davet edilmektedir.
Refika’nın Mutfağı (Boyut Yayınları), Çikolatanın Yerli Tarihi (Yapı Kredi Yayınları), Kim Korkar Kahveden?(Nail Kitabevi) gibi alanında ödüllü gastronomi kitaplarının yayın ve proje koordinatörlüğünü üstlenmiştir.
Fransa, Amerika, İngiltere ve Türkiye’de alanının “best seller” şarap kültürü kitabı olan ve dünyada 20’den fazla dile çevrilen (Le Vin C’est Pas Sorcier / Wine: It’s not rocket science) adlı eseri “Kim Korkar Şaraptan?” ismiyle Türkçe’ye çevirmiş ve adaptasyonunu gerçekleştirmiştir.
Dünyadaki güncel bağcılık trendlerini paylaştığı; “Sesli Bağ Notları” isimli bir youtube kanalı vardır.

Organizers

Visited 632 times, 1 Visit today

Buraya yorum yazmak ister misiniz?

Related Event

Emniyetevleri Mahallesi, Mövenpick Hotel Istanbul, Büyükdere Caddesi, 4. Levent/Kağıthane/İstanbul, Türkiye

5 Mayıs 2019 To 2 Haziran 2019

17:00 To 21:00

0(212) 319 29 29

Mövenpick Hotel İstanbul, konuklarını 6 Mayıs – 3 Haziran 2019 tarihleri arasında canlı fasıl müziğin eşliğinde Türk ve Osmanlı yemek kültürünü yansıtan geleneksel Ramazan sofrasıyla AzzuR Restaurant’ta ağırlayacak.…devamı

Gloria Serenity Resort - Acısu Mevkii, Belek - Antalya

14 Ağustos 2012 To 18 Ağustos 2012

18:00 To 22:30

Gloria Hotels & Resorts’a bağlı Gloria Serenity Resort, yaz aylarında Michelin yıldızlı şefleri konuk ediyor.devamı

Gümüşsuyu, The Marmara Taksim, Osmanlı Sokak, Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

30 Aralık 2021 To 31 Aralık 2021

18:00 To 22:59

0212 334 83 00

The Marmara Taksim, Panorama Restaurant’ın manzarası eşliğinde, Executive Chef Tolga Özkaya mönüsü, Özge Erdeniz and Her Band canlı performansı ve DJ performansı ile yeni yılı kutluyor.devamı