3 Kasım 2019

3 Kasım 2019

19:30 To 23:00

Etkinlik katılım bedeli kişi başı 2500 TL.

Levazım, Hotel Raffles Istanbul, Zorlu Center, Koru Sokağı, Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

Event Description

Sommelier’s Table bu ay misafirlerini 3 Kasım 2019, Pazar 19:30’da Raffles Istanbul, Rocca Özel Deneyim Odası’na konuk olan dünyaca ünlü şef Paco Roncero’nun Pop-up Restaurant’ında ağırlayacak.

Paco Roncero, Madrid’deki ünlü Terraza del Casino’da iki Michelin yıldızı ve üç Duia Repsol güneşi almış bir isim; inovatif ruhu, meraklı zihni ve kalıpları kıran yaratıcılığı ile tanınıyor. Roncero, dünyanın her yerine yaptığı seyahatler ve yıllarca moleküler gastronomi dünyasının piri olarak kabul edilen Ferran Adria-Pioneer ile çalışmasıyla profesyonel altyapısını oluşturdu. Ardından, avangard mutfağını yeniden yorumlayarak kendi inovatif fikirlerini uygulamaya koydu. Dünyanın önemli lokasyonlarında 10 restoran yöneten Roncero, İbiza’da ‘’Sublimotion’’ konseptinin yaratıcısı. Burası dünyadaki en lüks restoranlardan biri olarak kabul ediliyor. Yine pek çok ses getiren etkinlikte imzası bulunan Paco Roncero şimdi çok özel bir yemek için İstanbul’da.

Paco Roncero Pop-up Restoranı, 3 Kasım‘da canlı prodüksiyonlarla 360 derecelik bir deneyim sunacak. Sadece 14 misafiri ağırlayan ve ayrı bir girişi olan alanda 10 çeşitten oluşan özel deneyim alanı mönüsü sunulacak. Başlangıçlarda Paco’nun özenli sunumunun bir yansıması olan Millennial Olive Tree, barbun sandviç, somon ve miso kremalı külah, kuzu yanağı taco gibi çok özel tatlar yer alıyor. Izgara Solinya, hindistan cevizi ve kurutulmuş biberli karidesler, yengeçli levrek, ‘mole’ soslu dana kaburga ana yemeklerden. Bu etkinliği çok özel kılan şeylerden biri Türkiye’de ilk defa sunulan, aralarında Dom Pérignon Plénitude 2 2002’nin de yer aldığı şampanyalarla yapılan yemek eşleşmeleri olacak.

Şef Paco Roncero’nun hazırladığı özel mönü ve şampanya eşleşmesine Türkiye’nin ilk CMS Sertifikalı Sommelier’si Burçak Desombre’nin anlatımları eşlik edecek.

Bu etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için aşağıdaki form aracılığıyla doğrudan etkinlik organizatörüne ulaşabilirsiniz. Bilgileriniz Vinipedia’ya yönlendirilmektedir.

Map
Kayıt ve rezervasyon bilgisi

Buraya yorum yazmak ister misiniz?

İletişim bilgileri

[email protected]