24 Kasım 2021

26 Kasım 2021

09:00 To 17:00

4.500 TL

Mecidiyeköy, Usla Uluslararası Servis & Lezzet Akademisi, Avni Dilligil Sokak, Şişli/İstanbul, Türkiye

Event Description

USLA SCA Sertifikalı Barista Eğitimi, 24 Kasım 2021‘de başlayacak ve 3 gün sürecek. Saat 09:00-17:00 arasında gerçekleştirilecek ve SCA eğitimi konusunda yetkili eğitmenler tarafından verilecek olan profesyonel barista eğitiminin ücreti ise 4.500 TL

Barista Temel Eğitimi, Barista Uzmanlık Eğitimi ve Barista Profesyonel Eğitimi olarak 3 farklı seviyeyi kapsayan eğitim, özel tasarlanan USLA Barista sınıfında yapılacak. Eğitimin içeriği ise şöyle;

  • BARİSTA TEMEL EĞİTİM- FOUNDATION BARISTA

24 Kasım 2021 Çarşamba günü yapılacak. Saat 09:00-17:00 arasında gerçekleşecek eğitim 1 gün sürecek. Eğitimin sonunda  “USLA- Temel Barista Eğitimi Katılım Sertifikası”, “SCA Foundation Barista Sertifikası” verilecek. Eğitim konuları; genel kahve bilgileri, yetiştirici ülkeler, kahvenin tarihi, çekirdek türleri, öğütme, dozajlama ve tamping, özütleme, süt işleme teknikleri, uygulamalı içecek hazırlama olacak.

Eğitim Bedeli: 1.750 TL ve SCA Foundation Sertifika Bedeli: 70 Euro (KDV Dahil)

  • BARİSTA UZMANLIK EĞİTİMİ- INTERMEDIATE BARISTA

25-26 Kasım 2021 Perşembe – Cuma günü yapılacak. Saat 09:00-17:00 arasında gerçekleşecek eğitim 2 gün sürecek. Eğitimin sonunda “USLA- Barista Uzmanlık Eğitimi Katılım Sertifikası”, “SCA Intermediate Barista Sertifikası” verilecek. Eğitim konuları; kahvenin tarihi ve coğrafi kökeni, türleri, kahve ayıklama/işleme süreçleri, tadım kriterleri, öğütme ve öğütme ekipmanlarına genel bakış, dozajlama ve tamping, kahve demleme teknikleri ve özütleme süreçleri ve asidite/acılık üzerindeki etkileri, süt sanatında uzmanlaşma, hijyen, sağlık, güvenlik, müşteri hizmetleri, temizlik, bakım, sorun giderme, finansal yönetim, uygulamalı içecek hazırlama olacak.

Eğitim Bedeli: 2.750 TL ve SCA Intermediate Sertifika Bedeli: 205 Euro (KDV Dahil)

NOT: Katılımcılar, “Barista Temel Eğitimi” ‘ne katılmış ve SCA Foundation sertifikası almaya hak kazanmış olmalıdır.

  • BARİSTA PROFESSIONAL EĞİTİMİ- PROFESSIONAL BARISTA

Tarihlerin gelecek talepler doğrultusunda planlanacağı eğitim, saat 09:00-17:00 arasında gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek. Eğitimin sonunda : “USLA- Barista Profesyonellik Eğitimi Katılın Sertifikası” ve “SCA Professional Barista Sertifikası” verilecek. Eğitim konuları; kahve türleri, işlenme süreci, çekirdek kavurma profilleri, kahve kavurmanın kimyası ve kavrulma sırasındaki fiziksel değişimler, kafeinin kahveden çıkarılma yöntemleri, espresso harmanlama, tadım uzmanlığı, mükemmel süt köpüğüne ulaşılması, refraktometre ve tadım yetenekleri, doğru özütleme teknikleri olacak.

Eğitim Bedeli: 5.000 TL ve SCA Professional Sertifika Bedeli: 305 Euro (KDV Dahil)

NOT: Katılımcıların Barista Temel Seviye Eğitimi’ne ve Barista Uzmanlık Eğitimi’ne katılmış, SCA Foundation ve SCA Intermediate sertifikalarını almaya hak kazanmış olmalıdır. İkinci seviye eğitim olan uzmanlık eğitimi sertifikası aldıktan sonra minimum 6 ay aktif olarak kahve işleme tecrübesi gerekmektedir.

 

 

Map
Kayıt ve rezervasyon bilgisi

Buraya yorum yazmak ister misiniz?